Sopot w ekoakcji

ekoakcja

akcja-maly

   Ślad ekologiczny – co to takiego?

Najprościej mówiąc: to koszt naszego pobytu na Ziemi; „ekologiczny odcisk”, jaki każdy z nas pozostawia po sobie na naszej planecie.
Naukowo ślad ekologiczny (ang. ecological footprint), to szacowana powierzchnia lądu i morza potrzebna do rekompensacji zasobów zużytych na konsumpcję i absorpcję odpadów.

akcja-maly

   Polacy są ekologicznymi
bialy-maly   dłużnikami naszej planety

Eksploatujemy prawie 2 razy więcej niż wynoszą zasoby naturalne kraju (nasz średni ślad ekologiczny to 3,3 gha na mieszkańca z dostępnych 1,8 gha).

pomarancza-maly   Jak zmniejszać swój ślad ekologiczny?

Segregowanie odpadów i ograniczanie ilości ich wytwarzania to jeden z głównych sposobów na redukcję swojego śladu ekologicznego. Dzięki recyklingowi oszczędzamy nie tylko materiały, ale i energię potrzebną do wytwarzania kolejnych opakowań.

baner_kalku

pomarancza-maly   Dlaczego Sopot chce zostawić lepszy ślad ekologiczny?

Sopot podejmuje to wyzwanie, jako pierwsze miasto w Polsce. Chcemy pokazać, jak niewiele potrzeba, aby zmienić bardzo wiele. Niewielkie zmiany nawyków i postaw każdego z nas mają wpływ na naszą planetę.

pomarancza-maly   Jak to zrobimy?

Już dziś zapraszamy na wydarzenie miejskie podczas którego każdy będzie mógł:

fiolet-strzalka   „podpisać się” pod deklaracją Sopocian o pozostawieniu lepszego śladu ekologicznego -zobowiązaniem i wyzwaniem mieszkańców Sopotu
fiolet-strzalka   sprawdzić swój aktualny ślad
fiolet-strzalka   poznać proste sposoby na lepszy ślad
fiolet-strzalka   doskonale się bawić z całą rodziną

Ty też zostaw po sobie lepszy ślad! Już dziś zapraszamy! Więcej informacji o akcji już niebawem.