Piękne posesje i balkony – zgłoś się do konkursu

Bez kategorii 1 Comment

Jak co roku, Urząd Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najładniejszą posesję. Zgłoszenia mieszkańców chcących wziąć udział w konkursie przyjmowane są do 31 lipca.
Udział w 27. edycji konkursu mogą wziąć mieszkańcy Sopotu – indywidualnie lub jako wspólnoty mieszkaniowe oraz różne instytucje, w tym podmioty gospodarcze zlokalizowane w Sopocie.
Celem konkursu jest upiększenie kurortu, podniesienie jego walorów estetycznych, by było to zielone i przyjazne miasto. Wielobarwnie ukwiecone balkony, estetycznie zagospodarowane podwórza, odtworzone ogrodzenia, odnowione elewacje, to efekty pracy sopocian, które poprawiają wygląd nie tylko najbliższego otoczenia posesji, ale i całego naszego, zielonego miasta. Podczas oceny zgłoszeń będą brane pod uwagę następujące elementy:

  • różnorodność nasadzeń gatunków,
  • harmonijne wkomponowanie się w otoczenie,
  • wykorzystanie gatunków wymagających większej liczby zabiegów pielęgnacyjnych,
  • prace remontowe małej architektury,
  • nawiązanie do tradycji dawnych sopockich ogrodów posesyjnych,
  • podejmowanie wspólnych zbiorowych działań na posesjach.

Deklaracja udziału w konkursie następuje poprzez dostarczenie zdjęcia zgłaszanej posesji lub balkonu. Zdjęcia mogą być wykonane dowolną techniką. Na podstawie przeglądu zdjęć komisja konkursowa dokona wstępnej oceny. Zdjęcia wraz z informacją zawierającą: imię i nazwisko lub nazwę firmy oraz dokładny adres oraz pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych można dostarczyć osobiście, pocztą zwykłą lub za pośrednictwem internetu na adres:

Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska
Urząd Miasta Sopotu 
ul. Tadeusza Kościuszki 25/27
81-704 Sopot

adres mailowy: inzynieria@sopot.pl

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 31 lipca.

Dodatkowe informacje w sprawie konkursu: 58 521 37 94.

One Response to “Piękne posesje i balkony – zgłoś się do konkursu”

Pozostaw odpowiedź